-
Петролът поевтинява заради опасения за рецесия в САЩ*
Доходността по десетгодишните държавни облигации се понижи под тази на тримесечните за първи път от 2007 г.
-
Подкрепата за долара постепенно изчезва
Ясно е, че няма да се повтори ефектът от намаляването на данъците в САЩ през 2018 г.
-
Опасенията за икономическия растеж охладиха петролните пазари*
От канадската инвестиционна банка RBC Capital Markets смятат, че ОПЕК ще удължи споразумението за ограничаване на доставките до края на 2019 г.
-
Американските пазари започват сесията с ръстове, водени от Apple*
Акциите на технологичния гигант поскъпват с 2,7%
-
Петролът е на поредните си най-високи нива за 2019 г.*
Златото поскъпва до триседмичен връх, след като Фед изключи възможността да има повишаване на лихвите през тази година
-
Dow сложи края на 4-дневната си печеливша серия
Основна причина за смесените настроения на американските пазари станаха притесненията от търговския фронт и по-слабото представяне на книжата на Apple
-
Петролът се търгува близо до най-високите си стойности за 2019 г.*
ОПЕК отмени планираното си за април заседание, като по този начин удължи периода на ограничения в доставките поне до юни, за когато е насрочена следващата среща
-
Цените на петрола не намират единна посока на фона на опасения за потреблението*
Саудитска Арабия заяви, че все още петролните пазари са далеч от балансиране, тъй като запасите остават на високи нива
-
Петролът продължава да поскъпва заради затягането в предлагането*
Според Goldman Sachs настоящите фундаментални условия ще затегнат още повече физическите пазари, подкрепяйки Брент да достигне цена от над 70 долара за барел
Таг доларов индекс
Пазари


